انجمن رباتیک زینب کبری (س)

این تیم در طی سال ها ، ربات های مختلفی چه برای شرکت در مسابقات چه به صورت صنعتی به سفارش کارخانجات طراحی و تولید نموده است. با توجه به نوع قراردادهای بسته شده، متاسفانه امکان و نمایش عکس برخی ربات ها نیست و در این صفحه به مرور زمان به معرفی سایر ربات های ساخته شده توسط اعضای این تیم خواهیم پرداحت :

 

ربات تعقیب خط سید:

- این ربات دارای 22 سنسور بوده و کارنامه درخشانی در مسابقات دارد.

 

 

ربات تعقیب خط آبی:

- رباتی بسیار سریع با 20 سنسور و دارای چند مقام کشوری

 

 

ربات تعقیب خط مینی:

- این ربات 20 سنسوره بوده اما هنوز به طور رسمی در هیچ مسابقه ای شرکت داده نشده

 

ربات تعقیب خط جدید:

- این ربات جدیدترین ربات تیم بوده و با وجود کامل بودن ربات های قبلی، اصلاحات زیادی در ساختار آن شکل گرفته . انشالله در مسابقات آتی شرکت داده خواهد شد.

 

 

ربات مار :

- ربات مار با کنترل از راه دور 1 کیلومتری و قابلیت ارسال صدا و تصویر .

 

ربات آتش نشان امداد 1 :

- 2 مقام دومی در کارنامه این ربات ثبت شده. متاسفانه با توجه به اینکه این ربات برای اسپانسر طراحی شده ، از ارائه تصاویر آن خوددرای می شود .

 

ربات مین یاب رکس:

- این ربات در مسابقات داخلی دانشگاه شبستر مقام اول را کسب نموده و فعلا در مسابقه دیگری شرکت داده نشده . این ربات نیز از نوع اتوماتیک بوده و با توجه به اینکه برای اسپانسر طراحی شده، از ارائه تصاویر آن خودداری می گردد .

 

ربات حل ماز :

-طراحی این ربات به تازگی به پایان رسیده و با توجه به اینکه مسابقات کمی در این رشته برگزار می گردد، فعلا در مسابقه ای شرکت داده نشده . هدف از ساخت آن بیشتر جنبه آموزشی و برنامه نویسی می باشد .

 

ربات پردازش تصویر :

-این ربات از طریق ارتباط بیسیم با کامپیوتر و پردازش تصویر کنترل شده و علاوه بر اینکه برآورد کننده شرایط مسابقات ویژن شریف کاپ است، بیشتر برای آموزش کاربرد دارد .

 

ربات پرنده (quadcopter) :

-کوادکوپتر با قابلیت پردازش تصویر در opencv . با وزنی حدود 930 گرم که قابلیت حمل بار تا 400 گرم را دارا می باشد . تشخیص اجسام و محل فرود در این ربات آماده شده و هدایت خودکار در حال تکمیل است . در نمونه اولیه ، برای فلایت کنترل از آردوپایلوت 2.5 استفاده شده اما برد فلایت کنترل که هم اکنون استفاده میشود به طور کامل توسط تیم طراحی شده است .